Home

Giżycko 2016 Puchar Wielkich Jezior Mazurskich

3 grudnia w Giżycku po raz czwarty zawodnicy z dziewięciu klubów rywalizowali o Puchar Wielkich Jezior Mazurskich w Karate Kyokushin. W zawodach uczestniczyło 270 zawodniczek i zawodników z dziewięciu klubów w różnych kategoriach wiekowych i wagowych. Nie zabrakło  reprezentacji naszego klubu (18 osób), która wywalczyła 16 medali. Medale złote zdobyli: Julia Basiukiewicz (12-13 lat kat.ciężka), Igor Szymański (12-13 lat kat.ciężka), Dawid Pażuś (14-15 lat kat.ciężka), Sebastian Archacki (16-17 lat open), Krystian Archacki (senior - 80kg), Jakub Kwaśniewski (senior +80kg),
srebrne: Karolina Bąk (8-9 lat kat.średnia), Amelia Wojciechowicz (8-9 lat kat.ciężka), Jakub Borkowski (6-7 lat kat.ciężka), Konrad Tylicki (8-9 lat kat.średnia), Grzegorz Pakuła (8-9 lat, kat.ciężka), Przemysław Kozłowski (16-17 lat open), brązowe: Aleksandra Baranowska (6-7 lat kat.średnia), Bartosz Podpirka (8-9 lat kat.ciężka), Michał Mikos (10-11 lat kat.lekka), Paweł Skarul (14-15 lat kat.średnia).
Sensei Jarosław Kwaśniewski i sempai Renata Turek zostali powołani do składów sędziowskich, a sędzią głównym był Shihan Marek Krejpcio 5 Dan z Suwałk.

Reprezentacja Lidzbarka Warm. liczyła 8 osób i wywalczyła  5 medali. Lidzbarczanie czterokrotnie stawali na 2 miejsu i raz na 3. Medale srebrne wywalczyli: Marta Zawadzka (12-13 lat kat.średnia), Weronika Konwicka  (16-17 lat kat.open), Miłosz Wach 10-11 lat kat.lekka,),Adrian Wzorek ( 14-15 lat kat.ciężka),brązowe : Aleksandra Bakuła (12-13 lat kat.lekka).
komentarz trenera - sensei Andrzej Litwin: Bardzo sprawnie zorganizowany turniej na obiektach COS, gdzie można było przeprowadzić zawody na trzech matach. Występ naszych zawodników pod kątem szkoleniowym oceniam bardzo dobrze na 18 zawodników, tylko dwie osoby nie zdołały zdobyć medalu, ale mamy nadzieję, że na kolejnych turniejach nadrobią..., osu!