Home

Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy

11 czerwca w Ełku odbył się Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy, który zakończył się ogromnym sukcesem dla naszego klubu. W zawodach uczestniczyło 157 zawodniczek i zawodników z 33 klubów z całego kraju. Bartoszyce reprezentowała Adrianna Mrówka, która w kat. młodzieżowców  U-22( do lat 22) -55kg zajęła 1 miejsce. W półfinale pokonała najbardziej utytułowaną zawodniczkę Paulę Malikowską z Ipponu ( Konstancin Jeziorna). Walka nie zakończyła się w regulaminowym czasie, więc zarządzono dogrywkę po kolejnych 2 minutach przy wskazaniu 4 remisy, a 1 na Adę zarządzono wagę i różnica ponad 4 kg zdecydowała o zwycięstwie Ady. W finale przez wazari pokonała Magdalenę Starzec z Tarnowa.Kolejnym bohaterem został kadet Dawid Pażuś, który starował w kat. +75 kg, gdzie również sięgnął po złoty medal. Dawid swoją pierwszą walkę wygrał po dogrywce z zawodnikiem z Rzeszowa, druga walka półfinałowa już nie sprawiła większych problemów, a w finale wygrał przez wazari z reprezentantem Leżajska  Patrykiem Marcinowskim. Oboje zostali zakwalifikowani do Kadry Narodowej i będą uczestniczyć w Mistrzostawach Europy, które odbędą się w listopadzie w Sofii.
Niewiele zabrakło Pawłowi Skarulowi, który przegrał w eliminacjach przez wskazanie w kat. kadetów - 60 kg. Sędzią Głównym Turnieju był Shihan Wiesław Gwizd z Tarnowa, a bartoszycki klub w składach reprezentowali: sensei Jarosław Kwaśniewski i sempai Renata Turek.
Niezmiernie miło nam zakomunikować, że reprezentantka Lidzbarka Warm. Weronika Konwicka wywalczyła również złoty medal w kat.kadetek -50 kg, gdzie stoczyła 3 zwycięskie pojedynki, a w finale pokonała Rybacką Aleksandrę z Suwałk. Oczywiście również wystąpi w Mistrzostwach Europy.
Komentarz trenera - sensei Andrzej Litwin: Bardzo się cieszę, że kolejne ME największej organizacji karate odbędą się z udziałem naszych zawodników, uważam, że przy nakładzie ogromnej pracy, która nas czeka przez kilka miesięcy jest to możliwe, a o Sofii będziemy mówili, że jest  szczęśliwym miejscem... 

 

SDC12403SDC12393SDC12407SDC12396SDC12406SDC12395SDC12405SDC12402SDC12404SDC12401SDC12397

Licznik odwiedzin

Dziś1
Wczoraj120
W tygodniu121
W miesiącu2275
Wszystkie dni122599