Home

Zawody w Giżycku 2015

III TURNIEJ KARATE SHINKYOKUSHIN Dzieci, Młodzieży i Seniorów o Puchar Krainy Wielkich Jezior Mazurskich - 06.12.2015r

6 grudnia w hali sportowej COS w Giżycku odbył się III Turniej Karate Shinkyokushin o Puchar Wielkich Jezior Mazurskich.Do zawodów przystąpiło 247 zawodników i zawodniczek z 10 klubów.Nasza 17 osobowa reprezentacja po wielogodzinnych zmaganiach w swoich kategoriach wiekowych i wagowych wywalczyła 12 medali. Złote medale zdobyli: Ogonowska Martyna i Kozłowski Przemysław, srebrne : Tylicki Konrad, Turek Karolina, Pażuś Dawid, Kwaśniewski Jakub, brązowe: Kowalewska Michalina, Kosińska Amelia, Basiukiewicz Julia, Skarul Paweł, Archacki Sebastian, Hagel Dawid.Organizatorem zawodów był Giżycki Klub Kyokushin Karate kierowany przez sensei Rafała Gracę.Sędzią Głównym był shihan Remigiusz Karpiński 5 Dan z Ełku.W  składzie sędziowskim znaleźli się również przedstawiciele naszego klubu sensei: Jarosław Kwaśniewski, Krzysztof Szczepański i sempai Adrianna Mrówka.
komentarz trenera: sensei Andrzej Litwin 3 Dan - był to dobry występ naszej reprezentacji, a ogólnie w zawodach uczestniczyło wielu czołowych zawodników kraju i Kadry Narodowej, którzy sprawili, że poziom zwodów był wysoki. Kategoria młodzików (2000-2001) chłopców oraz kadetek (2004-2005) dziewcząt absolutnie zdominowaliśmy. Wśród chłopców finał Kozłowski-Pażuś, a wśród dziewcząt Ogonowska-Turek, a Amelia Kosińska uplasowała się na 3 miejscu. Niestety jeszcze nie możemy pozwolić sobie na świętowanie, ponieważ już w piątek 11 grudnia wyjeżdżamy do Gdańska na Puchar Polski w składzie: Karolina Daszkiewicz, Dawid Pażuś, Sebastian Archacki i Jakub Kwaśniewski. Natomiast 19 grudnia odbędzie się egzamin w klubie na wyższe stopnie, a już 17 stycznia rozpoczniemy  kolejne starty eliminacjami do Mistrzostw Europy, które odbędą się w Wrocławiu.

Siedmioosobowa reprezentacja Lidzbarka  Warm. wywalczyła 4 medale ( 1 srebrny i 3 brązowe).Srebrny medal zdobył Adrian Wzorek, a brązowe: Miłosz Wach, weronika Konwicka i Damian Dydziński.
                                     zwodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów ! OSU !