Home

Pokaz Reszel

16 października 2015 roku gościliśmy w naszej szkole klub karate z Bartoszyc wraz z panami policjantami Wojciechem Szarejko i Rafałem Czerniewskim .

Na początku naszego spotkania mogliśmy dowiedzieć się jaką pozytywną rolę odgrywa sport w życiu młodego człowieka. Jest to nie tylko fantastyczna forma rozrywki, ale również okazja do tego, by rozładować emocje, wyrabiać wytrzymałość i kształtować charakter.   

Policjanci uświadomili nam odpowiedzialność karną nieletnich i zakres działań policji. Ważnym aspektem był temat właściwego ukierunkowania aktywności młodych ludzi i szukania pozytywnych, atrakcyjnych zainteresowań. Rozmawialiśmy również o tym, jakie kary grożą nam, młodym ludziom, za wykroczenia oraz popełnione przestępstwa. Każdy miał okazję zadać pytanie panu policjantowi i uzyskać odpowiedź na nurtujące go pytania.

 

W drugiej części naszego spotkania mieliśmy okazję poznać członków bartoszyckiego klubu karate i zobaczyć jak wygląda ich typowa rozgrzewka przed treningiem oraz typowy trening. Zaciekawiły nas polecenia wydawane przez trenera karate, które na całym świecie wypowiada się w języku japońskim. Następnie obejrzeliśmy pokazy walk, przedstawiających typowe sytuacje zdarzające się w życiu codziennym. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem w jak umiejętny sposób można potraktować napastnika. Chłopcy ze szczególną uwagą śledzili umiejętności dziewcząt… Wspaniały obraz warkoczy w połączeniu z ferworem walki J .

Na koniec naszego spotkania, z zapartym tchem oglądaliśmy niezwykły „pokaz mocy” karate w wykonaniu trenera, który po jednym machnięciu ręką rozbił 5 pustaków otrzymując owacje na stojąco.

Pokaz karate bardzo nam się podobał i był wspaniałą formą oderwania się od codzienności zajęć.

W imieniu uczniów: Alicja Zajk 

P1010191P1010214P1010190P1010199P1010208P1010193

Licznik odwiedzin

Dziś112
Wczoraj155
W tygodniu825
W miesiącu1232
Wszystkie dni146222