Home

Puchar Mazur Ełk 2021

15 medali wywalczyła 19 osobowa reprezentacja naszego klubu w Otwartym Pucharze Mazur, który odbył się 5 czerwca w Ełku. W zawodach uczestniczyło 217 zawodników z 17 klubów z całego kraju. Był to prawdziwy sprawdzian poziomu na szczeblu wojewódzkim jak i krajowym w poszczególnych kategoriach, gdzie wystąpiło wielu kadrowiczów oraz medalistów MP i ME. Na koncie BKKK możemy dopisać 2 złote krążki, 6 srebrnych i 6 brązowych. Złote medale wywalczyli: Leon Szczepański kat. dzieci (najmłodszy nasz uczestnik), Bartosz Podpirka kat. młodzik, Srebrne: Maja Skierkowska kat. dzieci (2 medale w konkurencji kata i kumite), Dominik Klimek (mlodzik), Aleksandra Baranowska (2 medale w kata i kumite  w kat. kadet), Wiktor Mrówka w kat. kadet mł., brązowe: Antonina Pieciułko (dzieci), Natalia Maksymik (junior mł.), Maria Wiłkojć (młodzik), Gabriela Szerejko (kadet mł.), Oliwia Wziątek (kata , junior), Patrycja Włodarczyk (kat. junior 2 medale kata i kumite).
Lidzbark Warmiński: 6 osobowa reprezentacja wywalczyła 6 medali, 2 złote: Lena Gałązka i Aleksy Zukowski oboje w kat. junior mł., 3 srebrne: Michał Jasinowicz i Aleksandra Bakuła (junior), Julia Gałązka (kadet mł.)  i 1 brązowy: Maksymilian Żukowski kat. kadet.
komentarz trenera - sensei Andrzej Litwin - jest to dobry wynik, choć liczyłem po cichu na więcej medali złotych, więc wyciągamy wnioski i pracujemy dalej. Na 17 klubów BKKK zajął w klasyfikacji drużynowej III miejsce.