Home

Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego 2020

8 marca w Chełmie odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego Karate Kyokushin w których uczestniczyło 364 zawodników i zawodniczek z 42 klubów zrzeszonych w Polskim  Związku Karate. Oczywiście nie zabrakło naszej reprezentacji , która wywalczyła 2 medale w kat. seniorów +80 kg: Jakub Kwaśniewski, który zdobył srebro i Dawid Pażuś podobnie jak w roku ubiegłym zakończył zawody z brązowym krążkiem. Obaj nasi zawodnicy stoczyli po 2 walki, niestety Dawid przegrał przez wskazanie w półfinale, a Kuba w finale, również wskazanie z Krzysztofem Jelonkiem z Warszawy. Dobry start zanotowała Amelia Wojciechowicz, która walczyła w kat.junior mł. - 50kg, gdzie brawurowo zakwalifikowała się do ćwierćfinałów przez ippon, ale kolejnej walce uległa swojej przeciwniczce (wskazanie). Druga nasza juniorka mł. + 50 kg Michalina Kowalewska przegrała w pierwszym pojedynku.

Gratulujemy zawodnikom, życzymy kolejnych sukcesów, osu!