Home

Puchar Polski w Wocławku

14 grudnia w Wocławku odbył się XXXVI Puchar Polski karate Kyokushin Polskiego Związku Karate z udziałem 530 zawodników i zawodniczek z ponad 100 klubów z całego kraju. Nasz klub reprezentowała 4-ka zawodników Amelia Wojciechowicz, Michalina Kowalewska w kat. młodziczek oraz Jakub Kwaśniewski i Dawid Pażuś w kat. seniorów. Dziewczęta pierwsze swoje pojedynki zwyciężyły przez ippon, następnie w 1/16 finału przegrały przez wskazanie. Jakub Kwaśniewski, który walczył w kat. senior -80 kg w pierwszym pojedynku otrzymał nieprawidłowe uderzenie w twarz, jednak jego przeciwnik Kułakowski Marcin z Tarnowskich Gór otrzymał ostrzeżenie, ale Kuba już nie był w stanie walczyć i odpadł z dalszej rywalizacji. A Kułakowski w tej kategorii po kolejnych pojedynkach zajął 1 miejsce. Z medalem srebrnym wrócił Dawid Pażuś, który w kat. seniorów + 90 kg zmierzył się w finale z Arturem Dymarczykiem z Tarnowskich Gór niedawnym uczestnikiem Mistrzostw Świata Open Seniorów. Dawid mimo to, że jest jeszcze młodzieżowcem w niczym nie ustępował swojemu przeciwnikowi i stoczył b.dobry pojedynek, ale ostatecznie przegrał przez wskazanie. Mamy więc nadzieję, że nasi zawodnicy mimo to, że są jeszcze młodzieżowcami przekonali się, że mogą stanąć do walki z najlepszymi seniorami i nawiązać równorzędną walkę. Gratulujemy zawodnikom i w przyszłorocznym PP liczymy na więcej medali, osu!