Home

Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików

3 marca w Zamościu odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików z udziałem 280 zawodników i zawodniczek z 39 klubów. Na medal spisał się Dawid Pażuś, który w kat. junior + 80 kg wywalczył 3 miejsce, gdzie w półfinale spotkał się z Konradem Tyszko z Zielonki i powtórzył się wynik z MP. Tym razem pojedynek miał wiele niespodzianek, ponieważ walka w regulaminowym czasie nie przyniosła rozstrzygnięcia i sędziowie zarządzili dogrywkę.

W dogrywce nasz zawodnik zmobilizował siły i kontrolował walkę, ale niestety w ostatniej sekundzie dał się zaskoczyć i zainkasował kopnięcie na głowę, więc jego przeciwnik zwyciężył. Swoją walkę po dogrywce przegrał Paweł Skarul, a pozostali zawodnicy debiutujący w takich zawodach spisali się dobrze. W kat.junior -55g Oliwia Wziątek i Patrycja Włodarczyk zajęły miejsca 7-8. Jakub Kwaśniewski debiutujący w kat. seniorów zanotował dobry start i zajął również miejsce 7-8. Najmłodsza nasza i jedyna reprezentantka Amelia Wojciechowicz, która startowała w MMM w kat. kata zakwalifikowała się do finałowej ósemki i została sklasyfikowana na 7 miejscu, a w kat. kumite zajęła 5-6 miejsce.

Lidzbark Warm.: Weronika Konwicka kat. junor kata 5 miejsce, Marta Zawadzka kat.junior mł. kata 6 miejsce, Damian Dydziński junior mł. kata 7 miejsce.